MDK, otomotiv tedarik zinciri içersinde bulunan toplam 33 kişilik bir ekipten oluşan, tasarım, ürün geliştirme, proje yönetimi ve üretim ekiplerine sahip bir çözüm şirketidir. Kurucu ortağı tarafından  1997 yılından itibaren sektörün ihtiyaçlarına cevap veren MDK, 2011 den bu yana operasyonlarını İzmir Atatürk  Organize  Bölgesindeki      3500 m2 si kapalı alan olmak üzere  toplam  5000 m2 lik modern tesislerinde sürdürmektedir.

 

 

Makinacılık ve Alüminyum Dökümcülüğü olmak üzere iki farklı sektöre hitap etmektedir. Makinacılıkta, montaj makinaları, talaşlı işleme merkezleri, ölçüm makinaları, test makinaları alanında bilgi birikimine sahiptir.

 

Alüminyum Dökümcülüğünde ise, alüminyum hacim kalıpçılığında yüksek basınç ve alçak basınç kalıplarının yanı sıra trim kalıplarında da önemli bir yere sahiptir. Şimdiye kadar 15 ton ağırlığına kadar kalıplar imal etmiştir. Yüksek basınç kalıbı olarak karter, braket, kam yatağı gibi motor parçalarının kalıplarının yanısıra direksiyon gövdesi gibi ve süspansiyon parçaları olarak da alüminyum travers gibi parçaların kalıplarını endüstriye kazandırmıştır.

 

Alçak basınç döküm makinaları ise, hem dökümcülük hem de makinacılık ekolünden gelen bilgi birikimimiz ile oluşturduğumuz sinerji sayesinde yeni bir iş alanı olarak MDK nın uygulaması olmuştur.

 

Şirket 2013 itibarıyle 3 yönetim kurulu üyesine sahiptir.

 

 

Yönetim Kurulumuz,

 

Yönetim Kurulu Başkanı  İsmet Vatansever
Yönetim Kurulu Üyesi  Sadık Çabas
Yönetim Kurulu Üyesi  Göksel Baldemir

 

MDK kurumsal stratejisine uygun olarak gerekli pazar çalışmalarını ve insan kaynakları politikalarını uygulamakta ve bunları kendi ana iş alanlarına ve yetkinliklerine göre  şekillendirmektedir.